Koszykówka

NBA: Los Angeles Clippers wysoko pokonali Phoenix Suns

2012.12.24//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns zostali rozgromieni 77:103 przez Los Angeles Clippers. Gospodarze zagrali to spotkanie z marszu, bowiem ledwo co wrócili z Portland, a już musieli szykować się do meczu z zespołem, który nie przegrał dwanaście meczów z rzędu. Marcin Gortat choć w pierwszych minutach prezentował się przyzwoicie, to jednak w dalszej fazie - podobnie jak koledzy - był tylko tłem dla drużyny rywali i jego dorobek zatrzymał się na ośmiu punktach i 12 zbiórkach.
Clippers zaczęli budować swoją przewagę pod koniec pierwszej kwarty i do przerwy prowadzili już 58:43. Całą drugą połowe gospodarze musieli sobie radzić bez swojego trenera przy linii bocznej, gdyż został on wyrzucony przez sędziego za protesty. Słońca muszą się szybko pozbierać po tej porażce, bowiem teraz przyjeżdża do nich New York Knicks.