NBA: Magic wygrywa z Bobcats w pierwszym meczu play-off

2010.04.19//  S. Kozak
Orlando Magic dobrze zaczęło rozgrywki w play-off. W pierwszym spotkaniu podopieczni Stana van Gundy’ego pokonali Charlotte Bobcats 98:89. Marcin Gortat grał przez 20 minut. Zaliczył 5 zbiórek i nieźle szło mu w obronie, jednak tym razem udało mu się zdobyć zaledwie dwa punkty.
Najwięcej punktów (32) zdobył Jameer Nelson, który w pierwszej połowie porywał kolegów do gry. Był nie do zatrzymania przez rywali i trafiał z każdej pozycji.
Orlando Magic - Charlotte Bobcats - 18.04.2010 Orlando Magic - Charlotte Bobcats

Dwight Howard wczoraj punktów nie zdobywał, ale bardzo dobrze blokował, zatrzymując aż osiem prób rzutów przeciwników. Między innymi dzięki temu, Orlando schodziło na przerwę z przewagą 59:43.

Po powrocie na boisko koledzy Gortata za mocno się zrelaksowali, a zmotywowani koszykarze z Bobcats zaczęli nadrabiać straty. Po trzeciej kwarcie podopieczni van Gundy’ego prowadzili zaledwie 9 punktami.

Czwarta kwarta była pełna emocji, bo zawodnicy z Charlotte stale pomniejszali przewagę. Gdy ta zmalała do 4 punktów, zawodnicy Magic zaczęli trafiać do kosza i mecz wygrali.

Wyniki wczorajszych spotkań NBA:
Konferencja Wschodnia:
  • Orlando Magic - Charlotte Bobcats 98:89 (Play-off 1-0 dla Magic)
Konferencja Zachodnia:
  • Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder 87:79 (Play-off 1-0 dla Lakers)
  • Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 100:94 (Play-off 1-0 dla Mavericks)
  • Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 100:105 (Play-off 1-0 dla Trail Blazers)