Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns pokonali San Antonio Spurs

NBA: Phoenix Suns pokonali San Antonio Spurs

2013.02.28//  P. Rączka
Koszykarze San Antonio Spurs niespodziewanie przegrali na własnym parkiecie po dogrywce 101:105 z Phoenix Suns. Obie drużyny spotkały się już kilka dni temu, a wówczas Ostrogi bez najmniejszych problemów odniosły łatwe zwycięstwo. Tym razem miało być podobnie - a nawet jeszcze łatwiej, ale tak nie było. Gospodarze jeszcze na początku czwartek kwarty prowadzili różnicą 11 punktów, jednak ambitna postawa graczy z Arizony została wynagrodzona.
Słońca na 4 sekundy przed końcem spotkania przegrywały różnicą trzech punktów, ale rzut Wesleya Johnsona zapewnił remis i dogrywkę. W dogrywce oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów - gospodarze nie potrafili trafić przez pierwsze pięć minut! Ostatecznie lepiej z tej nieporadności wyszli Suns. Marcin Gortat zdobył 7 punktów i zebrał aż 15 piłek.