Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns wygrali z Houston Rockets

Koszykówka

NBA: Phoenix Suns wygrali z Houston Rockets

2012.04.14//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns pokonali 112:105 Houston Rockets w niezwykle ważnym spotkaniu, jeżeli chodzi o szansę na awans do fazy play-off. Ekipa z Arizony zajmuje obecne 9. miejsce i traci jedno zwycięstwo do Rockets i Denver Nuggets. Dobre spotkanie rozegrał Marcin Gortat, który zdobył 20 punktów i miał 15 zbiórek. Polak nie był jednak do końca zadowolony ze swojej postawy. - Jeśli ktoś zbiera 18 piłek w jednej połowie, to znaczy, że ktoś inny nie wykonuje dobrze swojej pracy. Niestety to była moja wina - powiedział po meczu.
Podopieczni Alvina Gentry przegrywali do przerwy 51:55, jednak w trzeciej odsłonie zmiażdżyli rywala wygrywając 30:14. Porażka w czwartek kwarcie 31:36 nie wpłynęła już na przebieg rywalizacji i Suns mogli cieszyć się z arcyważnego zwycięstwa.