Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns wygrali z Minnesotą Timberwolves

NBA: Phoenix Suns wygrali z Minnesotą Timberwolves

2013.02.27//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns pokonali po podgrywce 84:83 Minnesotę Timberwolves i odnieśli 19. zwycięstwo w sezonie. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 48:34 i byli na najlepszej drodze do odniesienia wysokiego zwycięstwa. Rywale po zmianie stron większą uwagę skupili na obronie, dzięki czemu ekipa z Arizony w 24 minuty zdobyła zaledwie 29 punktów. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry padł remis 77:77, a punkty na wagę dogrywki w ostatnich sekundach meczu zdobył Gortat.
Polak zakończył spotkanie z dorobkiem 14 "oczek" i 7 zbiórek. Kluczem do zwycięstwa okazało się zatrzymanie Nikola Pekovića, który zakończył mecz z dorobkiem 18 punktów i 12 zbiórek. W pierwszym starciu obu drużyn, był najlepszym zawodnikiem na parkiecie. Teraz Słońca zmierzą się z San Antonio Spurs.