NBA: Portland Trail Blazers ograli Los Angeles Lakers

2012.01.06//  P. Rączka
Słabo spisali się koszykarze Los Angeles Lakers w meczu przeciwko Portland Trail Blazers. Mistrzowie NBA z sezonu 2009 i 2010 zostali pokonani w Rose Garden 107:96. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziła dwójka liderów tego zespołu - Gerald Wallace i LaMarcus Aldridge, którzy zdobyli kolejno 31 i 28 punktów. Dla obecnych liderów Konferencji Zachodniej było to piąte zwycięstwo w tym sezonie. Zespół z Miasta Aniołów przegrał już u nich po raz 12 z ostatnich 14 meczów.
TOP 5 zagrań z 05.01.2012
Lakersi pierwsze dwie kwarty grali przyzwoicie, a na przerwę schodzili prowadząc 56:52. W kolejnych odsłonach gracze Blazers zabiegali rywali, wychodząc w pewnych momencie nawet na przewagę 19 punktów. Goście nie oddali w tym meczu ani jednego celnego rzutu za trzy punkty, a do tego gracze rezerwowi zdobyli zaledwie 14 "oczek" do końcowego wyniku.