Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Portland Trail Blazers ograli Phoenix Suns

NBA: Portland Trail Blazers ograli Phoenix Suns

2012.01.28//  P. Rączka
Koszykarze Portland Trail Blazers odnieśli pewnie zwycięstwo nad Phoenix Suns pokonując ich aż 109:71. Słabo w tym spotkaniu zaprezentował się Marcin Gortat, który trafił tylko trzy rzuty z dziesięciu oddanych. Polak zanotował dziesięć zbiórek, lecz i tak przerwał swoją znakomitą serie double-double. Najwięcej punktów w meczu zdobył LaMarcus Aldridge – 23. Jak pokazały pomeczowe statystyki gospodarze byli lepsi we wszystkim – od skuteczności, przez zbiórki, aż do mniejszej ilości strat.
Po pierwszej odsłonie 24:21 prowadzili gracze Suns, lecz w kolejnej nie spisywali się już tak dobrze. Trafili tylko 4 z 19 rzutów i przegrywali 33:. Przewaga Blazers rosła z z minuty na minutę i po trzeciej kwarcie prowadzili już 78:45. Ostatecznie gracze Alvina Gentry zostali rozgromieni aż 38 punktami.