Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Portland Trail Blazers pokonało Phoenix Suns

Koszykówka

NBA: Portland Trail Blazers pokonało Phoenix Suns

2012.12.23//  P. Rączka
Koszykarze Portland Trail Blazers wygrali 96:93 z Phoenix Suns i przerwali tym samym serię czterech zwycięstw ekipy z Arizony. Z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentował się Marcin Gortat, który zdobył 18 punktów i miał dziewięć zbiórek. Goście byli bliscy doprowadzenia do dogrywki, ale w ostatnich sekundach meczu rzut za trzy punkty Gorana Dragica okazał się niecelny.
Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Damian Lillard - 25 punktów i siedem asyst. Znakomitą formę w ostatnim czasie notuje J.J. Hickson. Zawodnik ten tym razem zdobył 19 punktów i miał 15 zbiórek - było to jego siódme double-double w tym sezonie. Kolejne dwa mecze "Słońca" rozegrają u siebie - najpierw z Los Angeles Clippers, a później z New York Knicks.