2012.05.09//  P. Rączka
Hokeiści New Jersey Devils dzięki wygranej 3:1 z Philadelphia Flyers w piątym meczu play-off ligi NHL, zagrają w wielkim finale Konferencji Wschodniej, gdzie ich rywalem będzie New York Rangers lub Washington Capitals (3-2). Lotnicy od pierwszych minut ruszyli do ataków, grali twardo, szybko i z polotem. W 8. minucie udało im się zdobyć pierwszą bramkę, a krążek w bramce umieścił Max Talbot.
Pomimo dobrej postawy Flyers, to jednak Diabły wyjeżdżały na drugą odsłonę prowadząc 2:1. Najpierw Bryce Salvador po rykoszecie i uderzeniu "gumy" od poprzeczki, zdołał wyrównać, a następnie Ilja Bryzgałowa nastrzelił Davida Clarksona, a ten nieświadomie dał prowadzenie swojej drużynie. Ostatni gol padł w trzeciej tercji, a zdobył go Kowalczuk.