Sport   »   Aktualności   »   PŚ: Małysz 6. w Zakopanem. Zwycięstwo Ammanna

PŚ: Małysz 6. w Zakopanem. Zwycięstwo Ammanna

2011.01.22//  D. Pęgiel
Szwajcar Simon Ammann wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Na podium znaleźli się także: Austriak Thomas Morgenstern oraz Norweg Tom Hilde. Adam Małysz był szósty, a Kamil Stoch siódmy.
Po pierwszej serii prowadził Szwajcar Simon Ammann (135,5 m, 148,2 pkt). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Norweg Bjoern Einar Romoeren (133,5 m, 145,2 pkt), a na trzecim – Austriak Thomas Morgenstern (131,5 m, 144,3 pkt). Czwartą pozycję zajął Adam Małysz (133,5 m, 140,6 pkt).
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Do finałowej części awansował także Kamil Stoch (133,5 m, 136,1 pkt), który był siódmy. Tej sztuki nie powtórzyli pozostali Polacy: Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Rafał Śliż, Piotr Żyła oraz Stefan Hula.
W drugiej odsłonie ponownie najlepiej skoczył Simon Ammann (129 m, łączna nota: 276,3 pkt). Kolejne miejsca na podium zajęli Thomas Morgenstern (125,5 m 268,9 pkt) oraz Tom Hilde (pierwsza seria 131 m, 139,5 pkt; druga: 130 m, 267,1 pkt). Adam Małysz (125 m, 262,3 pkt) zakończył na szóstym miejscu, a Kamil Stoch (127,5 m, 257,6 pkt) był siódmy.