Sport   »   Siatkówka   »   Polska wygrała Ligę Światową!

Siatkówka

rss

Polska wygrała Ligę Światową!

2012.07.08//  P. Rączka
Reprezentacja Polski pokonała 3:0 (25:17, 26:24, 25:20) USA w finale Ligi Światowej który został rozegrany w Sofii, dzięki czemu została po raz pierwszy w historii triumfatorem tego turnieju! Biało-Czerwoni choć pierwsze minuty mieli lekko nerwowe, to jednak emocje bardzo szybko z nich opadły i zaczęli grać taką siatkówkę do jakiej przyzwyczaili nas w ostatnich tygodniach. Pierwszy set okazał się nadzwyczaj łatwy, o czym najlepiej świadczy liczba zdobytych punktów przez rywali.
Polska wygrała Ligę Światową!
Polska wygrała Ligę Światową!
Polska wygrała Ligę Światową!

W drugiej odsłonie Amerykanie wzięli się za grę i znacznie wyżej zawiesili poprzeczkę. Na pierwsze dwie przerwach techniczne podopieczni Andrea Anastasiego schodzili przegrywając. Końcówka okazała się jednak po naszej myśli - dobra gra Michała Ruciaka i wspaniałe ustawienie się w bloku pozostałych reprezentantów sprawiło, że mogliśmy cieszyć się z prowadzenia 2:0.
Polska wygrała Ligę Światową!
Polska wygrała Ligę Światową!
Polska wygrała Ligę Światową!

Trzeci set podobnie jak pierwszy okazał się już spacerkiem. Amerykanie przestali wierzyć, że są w stanie odebrać Polakom w tym meczu zwycięstwo i tylko robili "tło" do tego co wyczyniali Biało-Czerwoni. Za miesiąc nasi siatkarze będą jednym z głównych faworytów do wywalczenia złota na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Przebieg meczu:
  • I set: 6:8, 11:14, 13:16, 16:21, 17:25
  • II set: 8:7, 12:12, 16:14, 20:20, 24:26
  • III set: 7:8, 10:13, 10:16, 12:19, 20:25

USA: Donald Suxho, Clayton Stanley, Matthew Anderson, Sean Rooney, Russell Holmes, David Lee, Richard Lambourne (libero), oraz William Priddy, Paul Lotman, David McKienzie, Brian Thornton
Polska: Łukasz Żygadło, Zbigniew Bartman, Bartosz Kurek, Michał Winiarski, Piotr Nowakowski, Marcin Możdżonek, Krzysztof Ignaczak (libero), oraz Grzegorz Kosok, Michał Ruciak
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polska wygrała Ligę Światową!

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Sport   »   Siatkówka   »   Polska wygrała Ligę Światową!