Premier League: Tottenham zatrzymał Manchester United

2013.01.21//  P. Rączka
Piłkarze Tottenhamu Hotspur zremisowali 1:1 z Manchesterem United w spotkaniu 23. kolejki Premier League. W meczu rundy jesiennej Koguty także zabrały punkty Czerwonym Diabłom, wygrywając na Old Trafford 3:2. Rywalizacja odbywała się w bardzo trudnych warunkach, bowiem murawa była zmrożona, a do tego mocno padał śnieg. Pierwsza bramka padła w 25. minucie, a zdobył ją nie kto inny jak Robin Van Persie, wykorzystując podanie od Toma Cleverley'a.
Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale fenomenalnie w bramce spisywał się De Gea, który bronił jak natchniony. Czar prysł w 93. minucie, gdy Ostrogi wykorzystały złe piąstkowanie Hiszpana, a gola wyrównującego zdobył Dempsey. Wicemistrzowie Anglii mają obecnie pięć punktów przewagi nad The Citizens.