Sport   »   Piłka nożna   »   Premiership: Liverpool pokonał Newcastle

Premiership: Liverpool pokonał Newcastle

2011.12.31//  P. Rączka
W meczu inaugurującym 19. kolejkę angielskiej Premier League piłkarze Liverpoolu pokonali 3:1 Newcastle United. Jako pierwsi bramkę w tym spotkaniu strzelili goście. W 26. minucie Daniel Agger dość niefortunnie umieścił piłkę we własnej bramce. Gol wyrównujący padł bardzo szybko, bo już cztery minuty później Craig Bellamy po ładnej akcji pokonał Krula.
W drugiej połowie przewaga Liverpoolu rosła. W 67. minucie gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie w tym meczu. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bellamy, choć w tej sytuacji duży błąd popełnił bramkarz Newcastle. Na dziesięć minut przed końcem wynik ustalił Steven Gerrard, oddając strzał z ostrego kąta, obok bezradnie interweniującego bramkarza. Podopieczni Alana Padrewa rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w tym sezonie. Jego podopieczni w przeciągu całego meczu zdołali oddać tylko jeden celny strzał w światło bramki.

- Prawdopodobnie stworzyliśmy w tym meczu najmniej sytuacji bramkowych w ostatnim czasie, ale trafiliśmy do siatki trzykrotnie. To zabawne. Nie czuję ulgi, lecz satysfakcję z faktu, iż dostaliśmy to, na co zasłużyliśmy. Gdyby podobnie było w każdym meczu u siebie, czyli zdobywalibyśmy komplet punktów w spotkaniach, które remisowaliśmy, zapewne nie byłoby to takie dziwne - podsumował mecz Dalglish.