Premiership: Tottenham pokonał Norwich, Bale bohaterem

2011.12.28//  P. Rączka
Piłkarze Tottenham Hotspur pokonali 2:0 w wyjazdowym meczu 18. kolejki angielskiej Premier League Norwich City. Koguty od samego początku spotkania były zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Już od pierwszych minut zespół Harry'ego Redknappa zaczął szturmować bramkę gospodarzy, lecz ich akcje rozbijały się tylko o dobrze ustawioną linie obrony rywali. Najlepszą okazje w tej części miał Gareth Bale, jednakże znacząco przestrzelił.
W drugiej połowie po dziesięciu minutach gry Walijczyk był już bardziej skuteczny. Po akcji znakomitego trio Rafaela van der Vaarta, Emmanuela Adebayora i Bale'a, ten ostatni dał prowadzenie swojej drużynie.

Kolejna bramka padła w 57. minucie, a jej autorem był ponownie Gareth. Tym razem zawodnik przebiegł niczym sprinter pół boiska, by w sytuacji sam na sam z bramkarze spokojnie podciąć nad nim piłkę. Dzięki tej wygranej Tottenham ciągle traci siedem punktów do United i City, lecz do rozegrania ma jeszcze jedno zaległe spotkanie.