Primera Division: FC Barcelona nie dała szans Atletico Madryt

2011.09.25//  D. Pęgiel
FC Barcelona wygrała 5:0 (3:0) z Atletico Madryt sobotni mecz piątej kolejki Primera Division. Gole w tym spotkaniu zdobyli: David Villa (9'), Miranda (15'-sam.) i Lionel Messi (26', 78', 90'). Trzy bramki uzyskane we wczorajszym pojedynki pozwoliły Argentyńczykowi objąć prowadzenie w klasyfikacji strzelców hiszpańskiej ekstraklasy.
Lionel Messi
Lionel Messi Lionel Messi

Kataloński zespół w imponujący sposób odpowiedział na wysoką wygraną Realu Madryt z Rayo Vallecano (6:2). Wynik spotkania otworzył w dziewiątej minucie David Villa. Hiszpan wykorzystał świetne podanie Xaviego Hernandeza. Sześć minut później piłkarzy FC Barcelony wyręczył obrońca gości – Miranda, który wpakował piłkę do własnej siatki.

Lionel Messi swoje strzelanie rozpoczął w 26. minucie, a w końcówce spotkania dołożył jeszcze dwie bramki, dopełniając dzieła zniszczenia madryckiej drużyny. Warto podkreślić, że w dwóch poprzednich spotkaniach Atletico demolowało swoich rywali, wygrywając 4:0.