Primera Division: FC Barcelona zdemolowała Villarreal

2011.08.30//  D. Pęgiel
FC Barcelona wygrała z Villarrealem 5:0 (2:0) spotkanie 1. kolejki Primera Division. Dwie bramki dla ekipy ze stolicy Katalonii uzyskał Argentyńczyk Lionel Messi, dla którego był to 100. oraz 101. gol na Camp Nou. Pozostałe trafienia zaliczyli: Thiago Alcantara, Cesca Fabregas oraz Alexis Sanchez.
Gospodarze otworzyli wynik w 25. minucie. Thiago Alcantara uderzył z dystansu, nie dając szans Diego Lopezowi. Tuż przed zejściem do szatni Duma Katalonii podwyższyła na 2:0. Lionel Messi świetnie zagrał do debiutującego w Primera Division Cesca Fabregasa, który zwycięsko wyszedł z sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Lionel Messi, FC Barcelona
Lionel Messi, FC Barcelona Lionel Messi

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia FC Barcelony. W 47. minucie Lopez po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki, tym razem po strzale Alexisa Sancheza. Sześć minut później przypomniał o sobie Messi. Gwiazdor gospodarzy wykorzystał świetne podane Andresa Iniesty, minął golkipera i zdobył swoją setną bramkę na Camp Nou. W 74. minucie Argentyńczyk dopełnił dzieła zniszczenia po idealnej asyście Thiago.