Puchar Polski: Arka Gdynia i Ruch Chorzów zagrają w półfinale

2012.03.22//  P. Rączka
Śląsk Wrocław pokonał 3:1 Arkę Gdynia w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, jednak wygrana ta nie wystarczyła na to, aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek, gdyż wicemistrzowie Polski przegrali w pierwszym meczu 0:2 z I-ligowcem. Pierwsi bramkę strzelili goście, a dokładnie Tomasz Jarzębowski, który trafił do bramki w 14. minucie spotkania. Odpowiedź przyszła bardzo szybko, bo po minucie Sebastian Mila wyrównał wynik rywalizacji.
Podopieczni Oresta Lenczyka byli bardzo zdeterminowali, aby nie skompromitować się odpadnięciem z drużyną z niższej ligi i chóralnie atakowali bramkę rywala. Śląsk wyszedł na prowadzenie w 25. minucie po golu Cristian Omar Diaz, lecz w dalszej fazie meczu choć okazji gospodarze mieli wiele, to nie mogli trafić do siatki. Ostatniego gola w ostatniej minucie meczu zdobył z rzutu wolnego Mila.

W innym spotkaniu Ruch Chorzów pokonał 2:1 Ruch Zdzieszowice i pewnie awansował do półfinału. Niebiescy wygrali w pierwszym meczu 4:1, czym praktycznie przesądzili losy tego dwumeczu. Bohaterem drugiego stracia został wracający do zdrowia Andrzej Niedzielan, który zdobył obie bramki dla gospodarzy. Honorowego gola dla przyjezdnych strzelił Daniel Rychlewicz.