Sport   »   Siatkówka   »   Puchar Wielkich Mistrzów: Polacy gorsi od Kuby

Siatkówka

Puchar Wielkich Mistrzów: Polacy gorsi od Kuby

2009.11.19//  S. Kozak
Drugi mecz w ramach Pucharu Wielkich Mistrzów przyniósł drugą porażkę polskich siatkarzy. Kuba zwyciężyła stosunkiem setów 3:1.
Polska - Japonia Michał Bąkiewicz
Polska - Japonia Bartosz Kurek
Bartosz Kurek Bartosz Kurek

Pierwszy set należał do Polaków, którzy potrafili nawet odskoczyć na kilka punktów. Mimo iż Kubańczycy stale nadrabiali straty dzięki świetnej współpracy na boisku Bartosza Kurka i Grzegorza Łomacza wygraliśmy 25:22.

Drugi etap świetnie rozpoczął Jarosz ale po pierwszej przerwie technicznej reprezentanci Kuby wzięli się do roboty. Dobra obrona uniemożliwiająca polski atak doprowadziła do wyniku 18:25 dla Kuby.
Daniel Castellani Daniel Castellani
Bartosz Kurek i Daniel Pliński Bartosz Kurek i Daniel Pliński
Grzegorz Łomacz Grzegorz Łomacz

W trzecim secie widać było przewagę naszych rywali do początku. Ostatecznie wygrywają ponownie 25:18.
Przeczytaj także: Kompromitująca organizacja Mistrzostw Europy 2009 » Czwarty set okazał się ostatnim mimo lepszej gry Polaków niż wcześniej. Drużyny grają łeb w łeb ale końcówka meczu ożywia kubańskich siatkarzy. Blokują, atakują i wygrywają 25:22.

Szanse na sukces w Pucharze Wielkich Mistrzów stale maleją a już w sobotę starcie z bardzo mocną Brazylią.