Sport   »   Piłka nożna   »   Real Madryt skromnie pokonuje Real Sociedad

Real Madryt skromnie pokonuje Real Sociedad

2011.10.30//  P. Rączka
Piłkarze Realu Madryt wygrali 1:0 na Estadio Anoeta z zespołem Realu Sociedad. Było to szóste z rzędu zwycięstwo Królewskich, licząc wszystkie rozgrywki w których występują. Wysoka forma podopiecznych Jose Mourniho sprawiła, że jego zawodnicy znaleźli się na pierwszym miejscu w tabeli Primera Division. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 9. minucie Gonzalo Higuina, który wykorzystał znakomite podanie Fabio Coentrao.
Na placu gry w porównaniu z ostatnim spotkaniem nie pojawili się od pierwszych minut Marcelo, Khedira, Kaka i Benzema. Ich zmiennicy pokazali się jednak z dobrej strony. Gospodarze zagrali przeciwko utytułowanemu rywalowi bardzo dobre spotkanie. Real Madryt miał ciężko sforsować ich obronę, a w końcówce meczu musiał sam zacząć martwić się o swoją defensywę, gdyż goście zaczęli szukać wyrównania.

Real Sociedad: Claudio Bravo; Liassine Cadamuro, I?igo Martínez, Mikel González, Vadim Demidov, Carlos Martínez (Imanol Agirretxe, 84’); Xabi Prieto, McDonald Mariga, Markel Bergara (Rubén Pardo, 87’, Dani Estrada (Antoine Griezmann, 61’); Carlos Vela.
Real Madryt: Iker Casillas; , Fábio Coentr?o, Sergio Ramos, Pepe, Álvaro Arbeloa; Xabi Alonso, Lass (Sami Khedira, 69’), Ángel Di María, Mesut Özil (Kaká, 64’), Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuaín (Karim Benzema, 81’).