Sport   »   Tenis   »   Roland Garros: Federer zagra z Djokovicem w półfinale

Roland Garros: Federer zagra z Djokovicem w półfinale

2011.05.31//  J. Knop
Roger Federer pokonał Gael’a Monfils’a w wymiarze 4:6, 3:6, 6:7. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju im. Rolanda Garrosa. Pula nagród zawodów opiewa na 17,052 mln euro.

Początek pierwszej partii należał do Monfilsa. Francuz w drugim gemie zdołał przełamać serwis Federera, który popełniał wiele niewymuszonych błędów. Później jednak Szwajcar sukcesywnie wracał na dobry tor gry i to on przejął inicjatywę. Tym samym dwudziestodziewięciolatek zapisał seta na swoje konto.
Roger Federer
Roger Federer Roger Federer

Drugi set przebiegł pod znakiem całkowitej dominacji Federera. Szwajcar dosłownie zmiótł Monfilsa z kortu. Francuz nie wytrzymał tempa narzuconego przez rywala i nie mógł w tej sytuacji zbyt wiele zdziałać. Taki obrót zdarzeń znów pozwolił Federerowi wygrać seta.

W trzeciej partii oglądaliśmy niezwykle zaciętą rywalizację. Obaj zawodnicy grali równo i pewnie. O zwycięstwie musiał zadecydować więc tie – break. W tej części meczu większą skutecznością popisał się Szwajcar i zakończył mecz triumfem. W kolejnej fazie zawodów zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.