Sport   »   Piłka nożna   »   Serie A: AC Milan bez trudu pokonał Catanie

Serie A: AC Milan bez trudu pokonał Catanie

2011.11.07//  P. Rączka
Mistrzowie Włoch bez większych problemów pokonali 4:0 Catanie w 10. kolejce Serie A. Bohaterem pierwszej połowy okazał się niezawodny w ostatnim czasie Zlatan Ibrahimovic, który jeszcze nie tak dawno mówił, że futbol zaczyna go nudzić. Szwecki napastnik najpierw w 7. minucie dał prowadzenie swojej drużynie po strzale z rzutu karnego, a niecałe dwadzieścia minut później asystował przy bramce Robinho.
Milan grał spokojnie, w pełni kontrolując przebieg spotkania. W 69. minucie wynik podwyższył Clarence Seedorf, wykorzystując niepewną interwencje bramkarza i obrońców rywali. Trzy minuty później wynik ustalił Gianluca Zambrotta, który po błędzie bramkarza miał całą bramkę przed sobą i mógł tylko zapytać, w który róg chce piłkę.