Skoki narciarskie: Małysz 3. w Vikersundzie. Morgenstern z Kryształową Kulą

2011.02.13//  D. Pęgiel
Austriak Gregor Schlierenzauer wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w norweskim Vikersundzie. Pozostałem miejsca na podium zajęli Norweg Johan Remen Evensen i Adam Małysz. Thomas Morgenstern - kończąc dzisiejsze zmagania na 5. pozycji - zapewnił sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

W pierwszej serii najlepszy wynik uzyskał Norweg Johan Remen Evensen (230,5 m, 248,9 pkt). Drugą pozycję zajął Austriak Gregor Schlierenzauer (227,0 m, 243,4 pkt), trzeci był Adam Małysz (213 m, 219,2 pkt). Do finałowej części awansowali także pozostali Polacy: Kamil Stoch (188 m, 191,0 pkt) z 12. lokaty oraz Piotr Żyła (201,5 m, 179 pkt) z 20.
Po drugiej serii na pierwszym miejscu sklasyfikowany został Gregor Schlierenzauer (237,5 m, łączna nota: 487,5 pkt). Na drugim zakończył Johan Remen Evensen (226 m, 476,7 pkt), a na trzecim - Adam Małysz (230,5 m, 447,8 pkt). Kamil Stoch (188 m, 370,5 pkt) był 11., Piotr Żyła (181,5 m, 336,1 pkt) na 21.