Skoki narciarskie: Triumf Ammann'a w Lahti. Małysz na 15. miejscu

2011.03.13//  J. Knop
Szwajcar - Simon Ammann zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lahti. Drugie miejsce zajął Andreas Kofler, a trzeci był Severin Freund. Adam Małysz uplasował się na piętnastej pozycji, a Kamil Stoch był dziewiąty.
W pierwszej serii Szwajcar odnotował rezultat 128,5 metra. Tuż za nim plasował się Austriak - Andreas Kofler który poszybował na odległość 127,5 metra. Trzecią lokatę zajmował Niemiec - Severin Freund z wynikiem 128 metrów. Kamil Stoch był dziesiąty i zdołał osiągnąć 113,5 metra. Adam Małysz wylądował na 122 metrze, co dało mu trzynaste miejsce.
W drugiej części zawodów sytuacja w czołówce nie uległa zmianie. Amman poszybował na odległość 129.5 metra. Kofler osiągnął odległość 132 metrów, a Freund odnotował rezultat 130 metrów. Adam Małysz skoczył 124 metry i ostatecznie uplasował się na piętnastej lokacie rywalizacji. Kamil Stoch zanotował 128,5 metra, co pozwoliło mu przesunąć się na dziewiąte miejsce w stosunku do pierwszej serii zmagań.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Odległa pozycja w dzisiejszym konkursie spowodowała, iż Adam Małysz zaliczył spadek o jedną pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Miejsce Polaka zajął Andreas Kofler.