T-Mobile Ekstraklasa: Lech Poznań wicemistrzem jesieni

2012.12.09//  P. Rączka
Piłkarze Lecha Poznań pokonali w wyjazdowym meczu 1:0 Koronę Kielce i tym samym zostali wicemistrzem jesieni w T-Mobile Ekstraklasie. Obie drużyny nie wystąpiły w najsilniejszych składach, ze względu ma kontuzje oraz wykluczenia za kartki. Spotkanie było rozgrywane przy minusowej temperaturze, a piłkarze niestety nie potrafili rozgrzać kibiców którzy zdecydowali się przyjść na stadion, ani zaciekawić tych przed telewizorami.
Druga odsłona zaczęła się podobnie jak całe poprzednie 45 minut - czyli nudno. Pierwsza groźniejsza sytuacja była po upływie godziny gry, ale gola ciągle nie było. Dopiero w 72. minucie padła pierwsza bramka, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Ślusarski, który wślizgiem zmienił lot piłki po uderzeniu Łukasza Trałki.

W innym niedzielnym spotkaniu Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 2:2 z Widzewem Łódź. Gospodarze choć po pierwszej połowie przegrywali 0:1, to jednak zdołali odrobić straty i objąć prowadzenie. Niestety dla nich na cztery minuty przed końcem wyrównał Krystian Nowak i odebrał im cenne zwycięstwo. Górale mogą pocieszyć się jedynie tym, że jeden punkt pozwolił im awansować na przedostatnie miejsce.