T-Mobile Ekstraklasa: Legia Warszawa wygrała z Pogonią Szczecin

2012.10.22//  P. Rączka
Piłkarze Legii Warszawa wygrali 3:0 wyjazdowe spotkanie z Pogonią Szczecin - był to ostatni mecz 8. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Jana Urbana odzyskali fotel lidera. Pierwsze minuty należały do gospodarzy - mieli oni dwie znakomite okazje, ale dwukrotnie pewnie interweniował Dusan Kuciak. Jeden bramkarz czynił cuda w bramce ratując swój zespół, drugi natomiast popełniał fatalne klopsy.
Zespół ze stolicy prowadził do przerwy różnicą dwóch bramek i obie padły po błędach Radosława Janukiewicza, który ostatnio zbierał bardzo pochlebne recenzje. Wynik otworzył w 16. minucie Danijel Ljuboja, a pięć minut później podwyższył Jakub Kosecki. Po zmianie stron dwóch graczy Pogoni zobaczyło czerwone kartki i było już jasne, kto zdobędzie komplet punktów. Tuż przed końcem wynik ustalił Ljuboja, zdobywając swojego drugiego gola w meczu.