T-Mobile Ekstraklasa: Legia i Polonia wygrały swoje mecze

2012.11.05//  P. Rączka
W dwóch kolejnych spotkaniach 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy zwycięstwa odniosły obie drużyny z Warszawy. W pierwszym z nich Legia wygrała 2:1 na wyjeździe z Lechią. Goście mogli wyjść na prowadzenie już w 12. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Danijel Ljuboja. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później, ale Machaj zmarnował dobrą okazję. Podopieczni Jana Urbana udokumentowali swoją przewagę golem, przed końcem pierwszej połowy, a strzał Rzeźniczaka dobił Radovic.
Po zmianie stron Adbou Razak Traore zdołał doprowadzić do wyrównania w 69. minucie, ale nie minęło pięć minut, a rywale ponownie pokonali Buchalika. Tym razem uczynił to... Ljuboja, który zrewanżował się za obroniony rzut karny.

W drugim niedzielnym spotkaniu Polonia Warszawa wygrała 2:0 z Koroną Kielce i awansowała na pozycję wicelidera. Bohaterem spotkania został Łukasz Teodorczyk, który zdobył obie bramki w tym meczu. - Najpierw, mówiąc trochę żartobliwie, składam wniosek o sprawdzenie Łukasza Teodorczyka w reprezentacji Polski. Zasłużył na to, świetnie się rozwija, idzie do przodu. Dzisiaj okazał się bohaterem, choć w minionym tygodniu nie trenował przez trzy dni - powiedział po meczu trener Piotr Stokowiec.