T-Mobile Ekstraklasa: Legia zremisowała z Polonią. Korona pokonała Podbeskidzie

2012.09.22//  P. Rączka
W hitowym meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa zremisowali 1:1 z Polonią Warszawa. Obie bramki padły już w pierwszej połowie spotkania. Wynik otworzył w 29. minucie Wladimer Dwaliszwili, który dobił piłkę po uderzeniu Wszołka. Radość z prowadzenia nie trwała długo, gdyż cztery minuty później padło wyrównanie. Danijel Ljuboja wykorzystał rzut karny, po tym jak w polu karnym faulowany był Jakub Kosecki.
- Po stracie piłki od razu widać było, że siła ofensywna Polonii jest bardzo duża. Mieliśmy problemy z powstrzymaniem atakujących gości: Dwaliszwiliego, Wszołka i Teodorczyka. To był wyrównany mecz, nie było zbyt wielu dobrych sytuacji. My straciliśmy gola po błędzie Daniela Łukasika. Poślizgnął się i podszedł kontratak - powiedział trener Jan Urban.

W meczu otwierającym tę kolejkę zmagań Korona Kierce pokonała 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Pierwsza bramka padła w 19. minucie, a zdobył ją nowy zawodnik Złocisto-Krwistych - Marcin Żewłakow. Rezultat ten utrzymywał się do 55 minuty, wówczas Maciej Korzym podwyższył prowadzenie dla gospodarzy. Goście zdołali dość szybko odpowiedzieć za sprawą gola Damiana Chmiela, ale wynik nie uległ już zmianie do końcowego gwizdka.