T-Mobile Ekstraklasa: Legia zremisowała z Polonią, Zagłębie pokonało Widzew

2012.03.17//  P. Rączka
W hitowym spotkaniu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa zremisowali bezbramkowo z Polonią Warszawa. Spotkanie jak na hit kolejki i ważny mecz pod względem losów mistrzostwa Polski, niezwykle rozczarowało. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie chciała się odkryć, było dużo walki w środku pola oraz kilka strzałów z dystansu. Zdecydowanie ciekawiej było w przerwie, gdy jeden z kibiców oświadczyć się swojej wybrance serca.
Zwycięski gol Zagłębia Lubin
Po zmianie stron pomału go głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Kilka dobrych strzałów oddał Danijel Ljuboja oraz bardzo aktywna była "młodzież" Legii. Ostatnie dziesięć minut podopieczni Macieja Skorży grali w przewadze jednego zawodnika, bowiem drugą żółtą kartkę zobaczył Adam Kokoszka, jednak również i wtedy Czarna Koszule nie dały sobie strzelić gola.

W innym meczu Zagłębie Lubin pokonało 1:0 Widzew Łódź. Gola na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry Costa Nhamoinesu. Spotkanie stało bardzo, ale to bardzo, na niskim poziomie. W pierwszej połowie praktycznie nie działo się nic godnego uwagi. W drugiej części niewiele się zmieniło. Miedziowi, którzy walczą przed spadkiem, starali się cały czas grać pressingiem i w końcu rzutem na taśmę dopięli swego.