Sport   »   Aktualności   »   Tour de France: Alexander Kristoff zwycięzcą 15. etapu, atak z peletonu Michała Kwiatkowskiego

Aktualności

rss

Tour de France: Alexander Kristoff zwycięzcą 15. etapu, atak z peletonu Michała Kwiatkowskiego

2014.07.20//  M. Mikołajczyk
Losy 15. etapu tegorocznego Tour de France zgodnie z przewidywaniami rozstrzygnęły się sprinterskim finiszem z peletonu. Niewiele brakowało jednak, by plany grupy zasadniczej pokrzyżowała dwuosobowa ucieczka, która została wchłonięta dopiero 100 metrów przed metą! Dzielnymi harcownikami byli w niedzielę Martin Elgimer oraz Jack Bauer.
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski

Ostatecznie najlepszy w Nimes okazał się Alexander Kristoff. Norweg w tym sezonie świętował na trasie „Wielkiej Pętli” już po raz drugi, wyprzedzając Heinricha Hausslera oraz Petera Sagana – ten ostatni z ogromną przewagą prowadzi w klasyfikacji punktowej, ale mimo czołowych miejsc wciąż brakuje mu etapowego triumfu.
Tour de France
Tour de France
Tour de France

W ślady Rafała Majki próbował pójść Michał Kwiatkowski. „Flowerman” na 22 kilometry przed metą wyczuł dość nerwowy moment w peletonie i w strugach deszczu postanowił zaatakować. Gdy pogoda się poprawiła, nasz reprezentant zdecydował, że powróci do grupy zasadniczej i pomoże swoim kolegom w rozprowadzeniu Marka Renshawa. Akcja biało–czerwonego trwała przez 6 kilometrów.

Teraz przed kolarzami dzień przerwy, a w trzecim tygodniu touru cyklistów czekają niezwykle wymagające odcinki w Pirenejach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tour de France: Alexander Kristoff zwycięzcą 15. etapu, atak z peletonu Michała Kwiatkowskiego

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Tour de France: Alexander Kristoff zwycięzcą 15. etapu, atak z peletonu Michała Kwiatkowskiego