Sport   »   Aktualności   »   Tour de Pologne: Daniel Martin wygrał 6. etap

Tour de Pologne: Daniel Martin wygrał 6. etap

2011.08.05//  D. Pęgiel
Irlandczyk Daniel Martin (Garmin-Cervelo) wygrał szósty etap 68. Tour de Pologne. W piątkowym ściganiu kolarze musieli uporać się z trasą o długości ponad 200 kilometrów, ze startem i metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Liderem klasyfikacji generalnej
został dzisiejszy zwycięzca.

Po 20 kilometrach z głównej grupy urwało się siedmiu zawodników, za którymi ruszyło trzech inny. Po pewnym czasie ekipy te połączyły się i dziesięciu uciekinierów z Michałem Gołasiem i Jackiem Morajko w składzie, zdobyło nawet pięć minut przewagi nad peletonem, któremu przewodziła grupa Liquigas z liderem wyścigu – Peterem Saganem.
Tour de Pologne
Tour de Pologne Tour de Pologne

Wraz ze zbliżaniem się do końca wyścigu przewaga ucieczki malała, aż na 25. kilometrze przed metą została wchłonięta przez peleton. Następnie na samotne ataki decydowali się mi.n. Jarosław Marycz i Daniel Martin, jednak bez skutku.

Na ostatnim kilometrze do przodu ruszyli Marco Marcato z Vacansoleil i Daniel Martin z Garmin-Cervelo. Na mecie lepszy okazał się Irlandczyk, który zachował więcej sił i świetnie spisał się w decydującym momencie.