Sport   »   Aktualności   »   Vuelta a Espana: Movistar najlepsi w czasówce

Vuelta a Espana: Movistar najlepsi w czasówce

2012.08.19//  P. Rączka
Grupy Movistar wygrała jazdę drużynową na czas w Pampelunie, rozpoczynającą wyścig Vuelta a Espana. Trasa liczyła tylko 16,5 km. Liderem klasyfikacji generalnej został zawodnik tej ekipy - Jonathan Castroviejo. Drugie miejsce w czasówce zajęła holenderska grupa Rabobank, a trzecie belgisjka Omega Pharma-QuickStep. W wyścigu startuje Alberto Contador, któremu niedawno skończył się okres dwuletniej dyskwalifikacji.

Na starcie każdego etapu będziemy mogli zobaczyć pięciu Polaków: Rafał Majka (Saxo Bank), Przemysław Niemiec (Lampre), Maciej Bodnar, Maciej Paterski (obaj Liquigas) oraz Tomasz Marczyński (Vacansoleil). W niedzielę odbędzie się etap z Pampeluny do Viany, długości 181,4 km. Wyścig potrwa do 9 września i zakończyli się w Madrycie.