2014.04.28//  M. Mikołajczyk
Trwa fatalna seria Urszuli Radwańskiej. Polka kolejny turniej WTA zakończyła na pierwszej rundzie. Tym razem jej pogromczynią na korcie ziemnym w portugalskim Oeiras okazała się Yanina Wickmayer. Zwycięstwo Belgijce nie przyszło jednak łatwo.

Młodsza siostra „Isi” ma nad czym myśleć. Nasza reprezentantka w partii otwarcia musiała wprawdzie od początku gonić wynik, przegrywając cztery pierwsze gemy, ale w drugim secie zwycięstwo miała na wyciągnięcie ręki. Krakowianka prowadziła 3:0, a potem 5:3, ale ostatecznie roztrwoniła tę przewagę i po godzinie i 51 minutach gry zeszła z kortu pokonana.
Urszula Radwańska

Wickmayer wygrała 6:4, 7:5 i w 1/8 finału zmierzy się z Bojaną Jovanowski, która wyeliminowała Monicę Puig. Poniedziałkowa porażka Radwańskiej nie powinna nikogo dziwić. Polka zdecydowanie poniżej oczekiwań spisywała się już podczas Pucharu Federacji, kiedy przegrała swoje dwa mecze singlowe.