Sport   »   Piłka nożna   »   Wimbledon: Michał Przysiężny odpadł

Wimbledon: Michał Przysiężny odpadł

2013.06.27//  P. Rączka
Michał Przysiężny przegrał 6:4, 7:6 (2), 6:4 z Kevinem Andersonem i pożegnał się w II rundzie z dalszą rywalizacją na Wimbledonie. Polak od samego początku nie był faworytem tego starcia - jego rywal z RPA zajmuje aktualnie wysokie 23. miejsce w światowym rankingu. W pierwszym secie nasz zawodnik już na samym początku stracił gema przy własnym podaniu i jak pokazała dalsza rywalizacja, było to kluczowe dla losów tej partii, bowiem straty nie udało się już odrobić.

W drugiej odsłonie Przysiężny był niezwykle blisko doprowadzenia do remisu w meczu, gdyż prowadził 5:2, ale nie zdołał wygrać jeszcze jednego gema, co w ostateczności doprowadziło do tego, że przegrał w tie-breaku. W trzecim secie Polak nie odpuścił i do końca walczył o zwycięstwo, lecz niestety los się do niego nie uśmiechnął. Mimo wszystko Michał może być zadowolony ze swojej postawy, bowiem nie przegrał z kretesem, tylko po naprawdę zaciętej walce.