Sport   »   Tenis   »   Australian Open: Li i Clijsters w finale

Australian Open: Li i Clijsters w finale

2011.01.27//  D. Pęgiel
Na Li zakwalifikowała się do finału turnieju Australian Open (z pulą nagród 24 mln dolarów australijskich) na twardych kortach w Melbourne Park. W czwartkowym pojedynku reprezentantka Państwa Środka pokonała Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 3:6, 7:5, 6:3. Tym samym 28-latka z Wuhan została pierwszą w historii chińską finalistką Wielkiego Szlema.
Na Li
Na Li Na Li
Na Li

W innym półfinałowym pojedynku Belgijka Kim Clijsters wygrała z rosyjską tenisistką Wierą Zwonariową 6:3, 6:3. Zwyciężczynie dzisiejszych zawodów spotkają się w sobotnim meczu finałowym.