Copa America: Argentyna sensacyjnie zremisowała z Boliwią

2011.07.02//  D. Pęgiel
Reprezentacja Argentyny w swoim pierwszym spotkaniu Copa America niespodziewanie zremisowała 1:1 z drużyną narodową Boliwii. Prowadzenie przyjezdnym dał chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Edivaldo Rojas. Gospodarze turnieju zdołali uratować punkt dzięki bramce Sergio Aguero, który mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.
Od początku pojedynku goście nastawili się na grę z kontrataku. - Ustawili się za linią piłki, zaparkowali autobus przed bramką, a my nie umieliśmy się przebić - tłumaczył sensacyjny wynik Lionel Messi. Pomocnik FC Barcelony i pozostali gwiazdorzy reprezentacji Argentyny nie byli w stanie poradzić sobie z dobrze zorganizowaną drużyną Gustavo Quinterosa.
Argentyna przegrała z Boliwią
Argentyna przegrała z Boliwią Argentyna przegrała z Boliwią

Dwie minuty po przerwie do siatki Argentyńczyków trafił Edivaldo Rojas. 25-letni napastnik uciekł obrońcom i nisko zagraną piłkę z rzutu rożnego skierował piętą w stronę bramki rywali. W 58. mogło być już 2:0, ale Marcelo Martins nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Argentyńczycy próbowali odrobić straty, co udało się udało się rezerwowemu Sergio Aguero. Napastnik Atletico Madryt pojawił się na murawie w 70. minucie spotkania i sześć minut później cieszył się z wyrównującej bramki.

Remisem w premierowym pojedynku gospodarze skomplikowali sobie sytuację w grupie A. Przed nimi jeszcze spotkania z teoretycznie trudniejszymi przeciwnikami - Kolumbią i Kostaryką.

Źródło: interia.pl, sport.pl