Sport   »   Piłka nożna   »   Copa America: Chile lepsze od Meksyku

Copa America: Chile lepsze od Meksyku

2011.07.05//  D. Pęgiel
Reprezentacja Chile pokonała drużynę narodową Meksyku 2:1 w spotkaniu grupy C turnieju Copa America. Kluczem do triumfu Chilijczyków okazały się perfekcyjnie wykonywane stałe fragmenty gry. Bramki dla zwycięzców uzyskali Esteban Paredes i Arturo Vidal, dla przegranych strzeli Nestor Araujo. W innym spotkaniu tej samej grupy Urugwaj zremisował z Peru 1:1.
Pojedynek dobrze rozpoczęli zawodnicy Chile, którzy już w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Doskonałej szansy nie wykorzystał jednak Alexis Sanchez, posyłając piłkę obok słupka. Kilkanaście minut później bliski pokonania Luisa Michela był Humberto Suazo, który dwukrotnie musiał uznać wyższość meksykańskiego golkipera.
Chile vs. Meksyk Chile...
Chile vs. Meksyk ...wygrało...
Chile vs. Meksyk ...z Meksykiem

Mimo znacznej przewagi Chilijczyków, to Meksykanie jako pierwsi cieszyli się z bramki w tym spotkaniu. W 41. minucie podopieczni Jose Manuela De La Torry wyszli na prowadzenie po tym, jak celne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Nestor Araujo, umieszczając głową piłkę w siatce rywali.

Od początku drugiej połowy do odrabiania strat rzucili się piłkarze Chile, którzy dopięli swego w 67. minucie. Po rzucie rożnym do remisu doprowadził rezerwowy Esteban Paredes. Sześć minut później Chilijczycy ponownie wykorzystali rzut różny i po strzale Arturo Vidala wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.