Sport   »   Aktualności   »   Jak upewnić się, że bukmacher jest legalny w Polsce

Aktualności

rss

Jak upewnić się, że bukmacher jest legalny w Polsce

2021.06.04//  P. Potocki

W Polsce po wprowadzeniu w 2017 roku nowelizacji ustawy hazardowej tylko firmy, które posiadają aktualną licencję Ministerstwa Finansów, mogą prowadzić działalność związaną z hazardem i zakładami sportowymi. Nowe przepisy mocno pokrzyżowały plany zagranicznym firmom, które musiały wycofać się z naszego rynku. Kolejnym krokiem było wprowadzenie internetowego rejestru stron zakazanych, który jest aktualizowany na bieżąco. Znajdziemy w nim nazwy stron bukmacherów i kasyn, które nie posiadają licencji na działanie w Polsce.

 


Zdecydowanie nowa ustawa spowodowała dużą konkurencyjność i przyrost graczy, którzy musieli zamienić bezpodatkowe firmy na te, które odprowadzają 12% podatek od gier. Obstawianie w Polsce niezależnie czy są to punkty stacjonarne, czy Internet jest dozwolone w licencjonowanych miejscach i na odpowiednich stronach. Początkujący gracze często nie są świadomi, gdzie typowanie jest zgodne z prawem i jaki bukmacher jest sprawdzony. W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości i przedstawimy najlepsze metody na sprawdzenie, czy dany bukmacher jest legalny.
NAJLEPSZA METODA NA SPRAWDZENIE LEGALNOŚCI FIRMY BUKMACHERSKIEJ

Pierwszą i najlepszą metodą jest sprawdzenie danej firmy na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Każda firma bukmacherska powinna posiadać takie dane jak: własny REGON, NIP, numer KRS, numer licencji Ministerstwa Finansów (musi się składać z ciągu znaków), adres siedziby i wysokość kapitału zakładowego.

Licencja wydawana jest na okres 6 lat i dopiero po tym czasie można ją odnawiać. Jeśli nie chcemy wpisywać pojedynczo nazw firm bukmacherskich na stronie Ministerstwa Finansów, to ranking wszystkich legalnych bukmacherów widnieje na stronie podatki.gov.
W celu upewnienia się, że dana firma jest legalna, musimy wpisać nazwę strony w wyszukiwarce. Jeśli wpisana domena nie pojawi się na liście, to mamy pewność, że gra u tego konkretnego bukmachera jest w 100% legalna. Warto również sprawdzić ranking bukmacherów opisujący wady i zalety konkretnych firm bukmacherskich.

BUKMACHERZY – SPONSORING

Nietypowym sposobem na sprawdzenie legalności firmy bukmacherskiej jest oglądanie najpopularniejszych rozgrywek w Polsce. Bukmacherzy w celu promocji często sponsorują drużyny, a logo firmy widnieje na koszulkach zawodników lub na banerach reklamowych. W naszym kraju najpopularniejszym sportem jest piłka nożna, dlatego właśnie oglądając Ekstraklasę lub 1 ligę możemy zaobserwować nazwy firm.

Nie będziemy tutaj podawać listy sponsorowanych drużyn, ponieważ z sezonu na sezon jest ona inna. Bardziej popularne zakłady bukmacherskie mają podpisane więcej umów i łatwiej jest je zidentyfikować spośród wszystkich drużyn.

PUNKTY STACJONARNE

Punkty stacjonarne powoli odchodzą do lamusa, ponieważ gracze preferują typowanie za pomocą Internetu. Nie mniej, jednak jeśli w naszym mieście lub okolicach zauważyliśmy punkt naziemny z logiem danego bukmachera, to możemy mieć pewność, że firma działa zgodnie z prawem. W Polsce ponad 10 podmiotów ma pozwolenie na prowadzenie działalności stacjonarnej, jednak należy mieć na uwadze, że nie wszyscy decydują się na dwie formy dostarczania swoich usług klientom.

BUKMACHERZY – PODATEK OD GRY

Jeśli dokonaliśmy rejestracji na danej stronie internetowej i nadal nie jesteśmy pewni, że gra u tego bukmachera jest legalna, to na sprawdzenie tej informacji jest prosty sposób. W Polsce każdy legalny podmiot zajmujący się zakładami sportowymi musi odprowadzać 12% podatek. Podczas obstawiania spotkań za każdym razem zostanie nam potrącony ten właśnie podatek. Dodatkowo wygrane powyżej 2280 zł są obarczone dodatkowym podatkiem wynoszącym 10%.

KONSEKWENCJE NIELEGALNEJ GRY

Bukmacherka w naszym kraju po wprowadzeniu nowej ustawy hazardowej bardzo się zmieniła, a niektóre zagraniczne firmy nadal pozwalają naszym graczom na rejestrowanie się. Często bukmacherzy obchodzą ścisłe zakazy, zmieniając np. nazwy witryn, które są blokowane dopiero po jakimś czasie. Przykładem takiego bukmachera jest Unibet, który w swojej domenie zmienia cyfry i tym samym gracze z Polski mogą bez problemu wchodzić na stronę bez używania popularnego VPN-U.

Miejmy jednak na uwadze, że zgodnie z prawem za grę u nielegalnych bukmacherów grozi kara w wysokości całej wygranej, a nawet grzywna w wysokości 120 stawek dziennych! Przed zarejestrowaniem konta skorzystajcie z podanych przez nas metod sprawdzenia legalności firm, zanim wpakujecie się w poważne problemy z prawem.

RANKING LEGALNYCH BUKMACHERÓW W 2021 ROKU

Dla początkujących graczy przedstawiamy aktualny ranking legalnych bukmacherów, którzy posiadają aktualną licencję Ministerstwa Finansów:
 1. FORTUNA
 2. STS
 3. BETCLIC
 4. EWINNER
 5. FORBET
 6. LVBET
 7. NOBLEBET
 8. SUPERBET
 9. PZBUK
 10. TOTOLOTEK
 11. TOTALBET
 12. TRAF – ZAKŁADY WZAJEMNE
 13. ETOTO
 14. BETFAN
 15. BETX
 16. OKBET
 17. BESTBET
 18. MR BET
 19. FUKSIARZ
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
FIS Alpine 2019/2020 - włoskie narciarki w akcji

Źródło: Autor zdjęcia: Emilio Garcia


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak upewnić się, że bukmacher jest legalny w Polsce

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

 • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Sport   »   Aktualności   »   Jak upewnić się, że bukmacher jest legalny w Polsce