NBA: Miami Heat przegrali we własnej hali z Boston Celtics

2012.06.06//  P. Rączka
Koszykarze Miami Heat przegrali na własnym parkiecie 90:94 z Boston Celtics i tym samym znacząco oddali swoje szansę na to, aby zagrać w wielkim finale ligi NBA - przegrywają w finale Konferencji Wschodniej 2-3. Do zwycięstwa gości znacząco przyczynił się rzut za trzy punkty Paula Pierce w samej końcówce meczu. LeBron James pomimo zdobytych 30 punktów zanotował słabą ostatnią kwartę, zdobywając w ostatnich ośmiu minutach tylko dwa "oczka".
Kolejne dobre spotkanie rozegrał Kevin Garnett - zdobył 26 punktów i zaliczył 11 zbiórek. Od 2007 roku Celtics wygrali 9 meczów nr 5, w których był remis 2-2. Nie przegrali ani razu. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Bostonie.