Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns pokonali Golden State Warriors

Koszykówka

NBA: Phoenix Suns pokonali Golden State Warriors

2012.01.03//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie we własnej hali, pokonując 102:91 Golden State Warriors. Marcin Gortat nie zaliczy na pewnie tego spotkania do udanych. Polak grając 18 minut, zdobył 5 punktów, miał 3 zbiórki i jeden blok. Gracze Alvian Gentry po raz kolejny przespali pierwsze minuty gry, jednakże rywale nie potrafili tego w pełni wykorzystać. W drugiej kwarcie gra się nieco wyrównała i dzięki dobrej postawie Morrisa "Słońca" prowadziły do przerwy 51:47.
Goście po wznowieniu gry zdołali wyjść jeszcze chwilowo na prowadzenie, lecz w dalszej części meczu na parkiecie rządzili już tylko gracze Phoenix. Najlepszym zawodnikiem w zespole Gortata był Nash, który zdobył 21 punktów i zaliczył 9 asyst. W drużynie Golden State Warriors najskuteczniejszy był Monta Ellis – trafił 18 "oczek", miał 11 asyst i 5 zbiórek.