NBA: Phoenix Suns przegrali z Golden State Warriors

2012.02.23//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns przegrali we własnej hali 104:106 z Golden State Warriors. Z dobrej strony po raz kolejny zaprezentował się Marcin Gortat, zdobywając tym razem 21 punktów i zaliczając 15 zbiórek. Dla podopiecznych Alvina Gentry był to ostatni pojedynek przed zbliżającym się All Star Weekend. Zespół wróci do rywalizacji 1 marca i zmierzy się z Minnesota Timberwolves.
Mecz nie ułożyć się dobrze dla gospodarzy, bowiem po pierwszej kwarcie przegrywali już 22:39. W następnej odsłonie drużyna z Arizony zdołała zmniejszyć straty do dziewięciu "oczek". Pościg ciągle trwał i wychodząc na ostatnie dwanaście minut gry, przewaga Warriors wynosiła już tylko cztery punkty. Na 11 sekund przed końcem był remis 104:104, a piłkę mieli goście. Decydujący rzut oddał z trudnej pozycji Monta Ellis, zapewniając zwycięstwo swojej drużynie.