Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Phoenix Suns przegrali na starcie sezonu

NBA: Phoenix Suns przegrali na starcie sezonu

2012.11.01//  P. Rączka
Koszykarze Phoenix Suns rozpoczęli nowy sezon od porażki 85:87 z Golden State Warrios. Pierwsze dwie kwarty Słońca przegrały niewielką różnicą punktów, dzięki czemu po wysokim zwycięstwie w trzeciej odsłonie objęli prowadzenie. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, a w niej lepsi okazali się rywale, którzy po zaciętej walce ostatecznie mieli dwa punkty więcej na swoim koncie. Suns w ostatnich pięciu minutach mieli spore problemy z punktowaniem, m.in. spudłowali wszystkie cztery rzuty za trzy.
Marcin Gortat nie zagrał najlepszego spotkania - zdobył "wymęczone" 10 punktów, miał 9 zbiórek i 5 bloków. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Goran Dragić, który na swoim koncie zanotował 19 "oczek". Kolejnym rywalem Phoenix będzie Detroit Pistons.