Sport   »   Koszykówka   »   NBA: Suns po raz drugi pokonuje Spurs

NBA: Suns po raz drugi pokonuje Spurs

2010.05.06//  S. Kozak
Phoenix Suns po raz drugi na własnym parkiecie pokonało zespół San Antonio Spurs, tym razem 110:102. Dzięki temu, w serii do czterech wygranych poprawili stan rywalizacji na 2:0. Kolejne dwa spotkania zwycięzcy rozegrają na wyjeździe.
Spurs zagrali wczoraj o wiele lepiej niż w pierwszym meczu, ale to i tak było za mało, by pokonać rozpędzonych koszykarzy z Suns. Gospodarze przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do remisu (51:51), by w ostatnich dwóch kwartach systematycznie zdobywać punkty.
Phoenix Suns - San Antonio Spurs - Play-off - 2 runda - 5.05.2010 Phoenix Suns - San Antonio Spurs

Dobra obrona Spurs posypała się w drugiej połowie, a zawodnicy z Suns punktowali. Najlepiej spisał się Amare Stoudemire (23 pkt. i 11 zbiórek), ale niezły był również Channing Fry, który trafił pięć trójek i Jason Richardson (19 pkt.).

W ekipie gości najlepszy był Tim Duncan. Zdobył aż 29 punktów i zaliczył 10 zbiórek, ale zabrakło innych skutecznych graczy.

Drużyna z Phoenix zagrała wczoraj w strojach z napisem „Los Suns”, by uczcić święto meksykańskiej mniejszości narodowej „Cinco de Mayo” oraz by pokazać swój protest wobec wprowadzonego w Arizonie nowego prawa antyimigracyjnego, które w opinii koszykarzy ogranicza wolność Latynosów żyjących w Ameryce.