Sport   »   Aktualności   »   PŚ judoczek w Rzymie: drugie miejsce Marty Kubań

PŚ judoczek w Rzymie: drugie miejsce Marty Kubań

2011.10.01//  A. Hoder
1 października w Rzymie rozpoczął się turniej Pucharu Świata w judo. Już na samym jego początku mamy powody do radość, gdyż Marta Kubań z klubu Gwardia Warszawa zajęła drugie miejsce w wadze do 52 kg. W finale przegrała przez ippon z Majlindą Kelmendi z Albanii, która tego dnia była bezkonkurencyjna we wszystkich swoich walkach.
PŚ judoczek w Rzymie - drugie miejsce Marty Kubań
PŚ judoczek w Rzymie - drugie miejsce Marty Kubań PŚ judoczek w Rzymie

Wcześniej Marta Kubań wygrała z Rumunką Ioaną Matei 7:0, Marie Muller z Luksemburga 10:0 i w półfinale z Włoszką Rosalbą Forciniti 10:0. Pojedynek półfinałowy dla Polki miał charakter osobisty, gdyż był to niejako rewanż za zeszłoroczną porażkę w pojedynku o złoty medal w drużynowych mistrzostwach Europy w Wiedniu.
PŚ judoczek w Rzymie - drugie miejsce Marty Kubań Marta Kubań

W sobotę startowała również druga nasza reprezentantka Ewa Konieczny z Czarnych Bytom w kategorii 48 kg. Niestety jej przygoda z tym turniejem szybko dobiegła końca, gdyż już w inauguracyjnej walce uległa późniejszej triumfatorce Elenie Moretti.