Premiership: Chelsea Londyn szczęśliwie pokonuje Sunderland

2012.01.14//  P. Rączka
Piłkarze Chelsea Londyn pokonali 1:0 Sunderland w meczu 21. kolejki angielskiej Premier League. Zwycięski gol padł już w 13. minucie spotkania, a jego autorem był Frank Lampard. 34-letni pomocnik na pewno na długo zapamięta tę bramkę, bowiem sam ani przez chwile nie mógł spodziewać się tego, że to on trafi do siatki. Jose Bosingwa dośrodkował idealnie piłkę do Fernando Torresa, hiszpański napastnik złożył się do pięknych nożyc, po których piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła w zdezorientowanego Lamparda.
W meczu tym był jeszcze jeden istotny moment godny odnotowania. Po ponad półrocznej przerwie na boisku pojawił się Michaela Essiena, którego Andre Villas-Boas wpuścił na murawę w 73. minucie. Goście w drugiej połowie stwarzali sobie okazje do wyrównania, lecz nie potrafili strzelić bramki na wagę jednego punktu. Dla Czarnych Kotów była to czternasta porażka, w piętnastu ostatnich spotkaniach obu drużyn.