Skoki narciarskie: Austriacy wygrali w Lahti. Polacy na 3. miejscu

2011.03.12//  D. Pęgiel
Austriaccy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata w fińskim Lahti. Drugą pozycję na podium zajęli reprezentanci Norwegii, a trzecią Polacy w składzie Tomasz Byrt, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Adam Małysz.
Po pierwszej serii prowadzili Austriacy (531,5 pkt). Na drugiej pozycji sklasyfikowani zostali Niemcy (530,4 pkt), a na trzeciej Polacy (503,8 pkt) - Tomasz Byrt (109,5 m), Piotr Żyła (115,5 m), Kamil Stoch (122, m), Adam Małysz (126,5 m). Do finałowej serii nie zakwalifikowała się reprezentacja Estonii.
Adam Małysz
Adam Małysz Adam Małysz
Adam Małysz

Po drugiej serii na pierwszym miejscu utrzymali się reprezentanci Austrii (1086 pkt). Drugie miejsce przypadło Norwegom (1065,3 pkt), na trzecim sklasyfikowani zostali Polacy (1028,3 pkt) - Byrt (114 m), Żyła (119,5 m), Stoch (127,5 m ), Małysz (131,5 m). Najlepszy z polskich skoczków oddał najdłuższy skok dzisiejszych zmagań.