T-Mobile Ekstraklasa: Lech pokonał Polonię, Górnik ograł Podbeskidzie

2012.04.27//  P. Rączka
W najciekawszym piątkowym meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, piłkarze Lecha Poznań pokonali 1:0 Polonię Warszawa. Po tym zwycięstwie zespół z Wielkopolski znalazł się na drugim miejscu w tabeli i do liderującej Legii traci obecnie jeden punkt. Bohaterem spotkania został Vojo Ubiparip, który w 59. minucie wpadł w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Sebastiana Przyrowskiego. Piłkarz sprowadzony ze Spartaka Subotica, zaczyna się pomału spłacać pracodawcy.
Obie drużyny były bardzo sparaliżowane stawką o jaką grały - europejskie puchary. Optyczną przewagę wypracowali sobie goście, jednak mieli duże problemy z zaskoczeniem linii obronnej Czarnych Koszul. Po zdobytej bramce Kolejorz skupiał się już głównie na obronie. W ostatnich minutach Polonia była blisko wyrównania, lecz strzał Dwaliszwili trafił w poprzeczkę. Gospodarze kończyli grę w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką został ukarany Edgar Cani.

W meczu otwierającym tę kolejkę zmagań Górnik Zabrze pokonał 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Oba zespoły rozegrały "wakacyjne spotkanie", mając świadomość tego, iż o nic w tym sezonie już nie walczą. W pierwszej połowie, która była niezwykle nudnym widowiskiem, padła zaledwie jedna bramka, a zdobył ją Prejuce Nakoulma z rzutu karnego. Po zmianie stron mecz się nieco ożywił, jednak ciągle nie na tyle, aby się nim zachwycać. Pozostałe dwie bramki zdobył w samej końcówce meczu Marcin Wodecki, który przebywał na boisku zaledwie 20 minut.