T-Mobile Ekstraklasa: Pogoń Szczecin pokonała Ruch Chorzów

2012.11.19//  P. Rączka
Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali 1:0 Ruch Chorzów w ostatnim meczu 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 23. minucie Adam Frączczak. Bohaterem tej rywalizacji został jednak bramkarz Portowców, który kilkukrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami. W pierwszej połowie gospodarze mieli znaczną przewagę nad rywalami, co nawet udało im się udokumentować. Po zmianie stron Jacek Zieliński od razu dokonał zmian, co nieco ożywiło grę Niebieskich.
Dobrą okazję dla Ruchu zmarnował m.in. Maciej Jankowski, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. W ostatnich minutach szansę na uratowanie jednego punktu miał również Grzegorz Kuświk, lecz jego strzał wybronił Dusan Pernis. Po tym zwycięstwie Pogoń znalazła się na 8. miejscu w tabeli, natomiast gracze z Chorzowa znajdują się cztery "oczka" niżej.