T-Mobile Ekstraklasa: Wisła pokonała Pogoń. Śląsk zremisował z Podbeskidziem

2013.03.18//  P. Rączka
W meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków pokonali 2:0 Pogoń Szczecin i znacząco poprawili swoją pozycję w tabeli. Podopieczni Tomasza Kulawika w ostatnim czasie prezentują znacznie wyższą formę, niż od początku sezonu i kto wie, czy jeśli jej nie utrzymają przez najbliższe pięć kolejek, to czy nie powalczą jeszcze o trzecie miejsce na koniec sezonu. Bramki dla Białej Gwiazdy strzelali Radosław Sobolewski i Cwetan Genkow.
- Cieszymy się z trzech punktów i meczu bez utraty gola. To znaczy, że w różnych konfiguracjach osobowych dobrze funkcjonuje nasza defensywa. Dobrze, że jest przerwa na reprezentację. W końcówce meczu moi zawodnicy troszkę "siedli". To efekt dużej ilości spotkań w ostatnich dniach. Będzie teraz czas, aby podładować akumulatory – powiedział szkoleniowiec gospodarzy.

W innym meczu Śląsk Wrocław rzutem na taśmę zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Górale prowadzili w tym meczu od 66. minuty po bramce Fabiana Pawela. Wydawało się, że goście odniosą zasłużone zwycięstwo, ale w doliczonym czasie gry Łukasz Gikiewicz zdołał doprowadzić do wyrównania. Wcześniej mistrzowie Polski mieli jeszcze rzut karny, ale nie wykorzystał go Sebastian Mila.