T-Mobile Ekstraklasa: Polonia Warszawa wygrała w Gdańsku z Lechią

2012.08.20//  P. Rączka
W ostatnim meczu 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Polonii Warszawa pokonali na wyjeździe 3:1 Lechię Gdańsk. Faworytem spotkania wydawali się gospodarze, gdyż ich rywale niemal do samego końca nie wiedzieli, czy zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej, przez co ich przygotowania do sezonu wyglądały dość mizernie. Czarne Koszule jednak od początku pokazały pazur i już w 4. minucie wyszły na prowadzenie po golu Daniela Gołębiewskiego.
Radość z prowadzenia nie trwała długo, bowiem w 11. minucie padł gol wyrównujący, a precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Wiśniewski. Stracona bramka zadziałała bardzo pozytywnie na gości, gdyż po pięciu minutach znów prowadzili. Tym razem po złej interwencji Michała Buchalika, piłkę do pustej bramki uderzył Paweł Wszołek. Lechia miała szansę na wyrównanie, lecz nie potafiła wykorzystać okazji. W ostatniej minucie meczu gospodarze rzucili się na rywala i za bardzo się odkryli, przez co straciła kolejnego gola, którego zdobył Jacek Kiełb.