Lech Poznań awansował do III rundzy el. Ligi Europy

2012.07.26//  P. Rączka
Piłkarze Lecha Poznań pokonali 1:0 Chazarem Lenkoran w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Europy. Zdobywcy Pucharu Polski w pierwszym spotkaniu zremisowali 1:1, dlatego dziś musieli grać tylko i wyłącznie o zwycięstwo. Od pierwszych minut najbardziej wyróżniającym się piłkarzem był Aleksandyr Tonew. Bułgar swoją dobrą grę zdołał udokumentować już po kwadransie gry, wpisując się na listę strzelców.

Rywale jako, że mieli problemy z przedostaniem się pod bramkę, skupiali się głównie na uderzeniach z dystansu. Lech grał spokojnie i szukał swojej kolejnej okazji, aby podwyższyć rezulatat. Niestety zabrakło skuteczności, przez co nerwowa gra była do ostatnich minut. Khazar na pięć minut przed końcem miał dogodną sytuacje na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki, lecz na szczęście strzał Brene zablokował jeden z obrońców.

Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka (90. Ivan Djurdjević), Rafał Murawski, Aleksandar Tonev - Vojo Ubiparip (63. Gergo Lovrencsics), Bartosz Ślusarski (87. Bartosz Bereszyński)
Khazar: Kamran Agajew - Eder Bonfim, Adrian Scarlatache, Elnur Allahwerdijew, Radomir Todorow (80. Ricardo Gomes) - Sadio Tounkara (65. Randall Brenes), Roberto Alviż, Rusłan Abiszow, Adrian Pit - Rahid Amirgulijew, Branimir Subasić